قیمت روز زرشک اعلا در بازار تجریش تهران

چه زرشکی را زرشک اعلا می نامند و قیمت روز زرشک اعلا در بازار تجریش تهران چقدر است؟ در این پست به هر دوی این سوال ها جواب می دهیم.

 زرشک خشک اعلا

زرشک ممتاز یا زرشک اعلا یک سری خصوصیات ظاهری دارد که می توان به اندازه، رنگ و طعم زرشک اشاره نمود.  برای بدست آوردن محصول زرشک اعلا باید حین چیدن، حمل و نقل و خشک کردن زرشک یک سلسه شرایط را رعایت کرد. از آن جمله می توان به مراقبت هنگام جمع آوری زرشک اشاره کرد و این موضوع که دانه زرشک نباید دچار آسیب مستقیم و غیر مستقم مکانیکی شود.

همچنین در هنگام خشک کردن آن نیز باید یک سری شرایط را مهیا نمود.  برای مثال زرشک خشکی که به مرور و در سایه تولید و خشک می شود نسبت به زرشکی که در مقابل نور مستقیم خورشید تولید می شود کیفیت و رنگ و ظاهر بهتری پیدا می کند.

مشخصات زرشک خشک اعلا

هر قدر یک زرشک خشک فاکتورهای بیشتری از آن چه در زیر گفته می شود را داشته باشد آن زرشک اعلا تر محسوب می شود. از این رو برای تولید زرشک خشک اعلا و تشخیص آن باید به نکات زیر توجه داشت.

  •  اولین فاکتور موثر درتولید زرشک خشک مرغوب همان طور که در بالا به آن اشاره شد، نوع برداشت زرشک می باشد. بهترین نوع چیدن روش شاخه بر نام دارد.
  •  هر قدر دانه های زرشک درشت تر و یک دست تر باشند کیفیت بالاتری دارند.
  •  زرشک نباید دانه های بور و آفت زده داشته باشد. دانه های دچار پاره شدگی کیفیت زرشک را پایین می آورند. .
  • رنگ زرشک باید شفاف و روشن باشد. همچنین اگر رنگ آن بیس از حد روشن باشد نشان دهنده این است که زودتر از موعود برداشت شده است. 
  •  زرشک خوب باید پاک شده باشد و عاری از برگ و ساقه ها باشد. 
  •  خشک نباشد و کمی رطوبت و تازگی داشته باشد.
  •  خیلی مرطوب نباشد که باعث چسبندگی دانه ها می شود و رشد کپک و باکتری و سایر میکروارگانیسم ها را تسریع کرده و ماندگاری را پایین می آورد. 

قیمت روز زرشک اعلا

خرید زرشک صادراتی

هر چه شرایط گفته شده در بالا بیشتر رعایت شود، زرشک خشک بهتری تولید می شود و به همان نسبت قیمت روز زرشک اعلا بالاتر می رود. بین انواع زرشک خشک، زرشک پفکی قائنات مرغوب ترین نوع زرشک محسوب می شود.  این زرشک به شیوه شاخه بر تولید می شود و در سالنها و گارگاه های مخصوص به مدت چندین ماه به صورت خوشه های آویزان باقی می ماند.

زرشک پفکی در سایه تولید می شود. البته خود زرشک پفکی نیز بنا به ظاهر و رنگ و تازگی درجه بندی می شود. خرید زرشک صادراتی معمولا از میان این نوع زرشک انجام می شود.

 

قیمت روز زرشک اعلا – بازار تجریش – ۱۳۹۷

در اوایل بهمن ماه  قیمت روز زرشک پفکی کیلویی اعلا در بازارهای مختلف تهران متفاوت بود. از جمله بازارهایی که زرشک فله به فروش می رسانند می توان به بازار تجریش اشاره کرد. اکثر مغازه های بازار تجریش به علت توریستی بودن تجریش و همچنین رفاه نسبی ساکنان مناطق اطراف تجریش، نسبتا زرشک با کیفیت خوبی را به فروش می رسانند.

البته قیمتی که در بازار تجریش ارایه می دهند نیز نسبتا گران است. مثلا قیمت روز زرشک اعلا در این روزها در بازار تجریش حول و حوش ۵۰ تا  ۵۵ هزار تومان است.

قیمت زرشک اعلا

کشت و صنعت آبرام با برند تجاری زرشک آبرام در حال حاضر در بازار عمده فروشی و زرشک فله مخصوص رستوران ها  و همچنین زرشک صادراتی فعالیت دارد. قیمت عمده زرشک در این مجموعه البته متفاوت از قیمت خرده فروشی در بازارهایی چون بازار تجریش است.

معمولا تفاوت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومانی بین قیمت عمده زرشک در مجموعه کشت و صنعت آبرام  و قیمت زرشک فله در بازار تجریش وجود دارد. اگر چنانچه در صنعت بسته بندی مواد غذایی فعالیت دارید، یا تاجر و بنکدار هستید، برای تامین نیاز زرشک فله خود با ما در ارتباط  باشید. ما انواع زرشک با قیمت مناسب و کیفیت مورد نظر شما را تامین می کنیم.

بیشتر بخوانید: قیمت زرشک صادراتی

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما